Eklentiler

Ücretsiz online oyunlarımızı oynamak için bilgisayarınızda Java, Shockwave ve Flash gibi özel yazılımlar kurulu olmalıdır (eklentiler). Bu yazılımın (en son sürümünün) bilgisayarınızda kurulu olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Oyun (düzgün) çalışmıyor. Ne yapmalıyım?

Bunun birçok nedeni olabilir. Lütfen tüm bunları dikkatle kontrol edin.

 • Ücretsiz online oyun oynamak için bilgisayarınızda üç (ücretsiz) yazılım programı düzgün bir şekilde kurulmuş olmalıdır: Java, Shockwave ve Flash. Bu sayfanın üstünde yer alan "Tarayıcınızda bu eklentilerin en son sürümünün olup olmadığını kontrol edin" linkine tıklayarak bu yazılımın en son sürümünün bilgisayarınızda kurulu olduğundan emin olun.
 • Bazı oyunlar sadece İnternet Explorer (İE) tarayıcısında düzgün çalışır. Şu an İE kullanmıyorsanız oyunu İE'de oynamayı deneyin. Diğer oyunlar alternatif bir tarayıcı olan Firefox'ta daha iyi çalışabilir. Firefox'u http://www.getfirefox.com adresinden indirebilirsiniz. MAC kullanıyorsanız bu adresi kullanın: http://www.getfirefox.com.
 • İnternet bağlantınız çok yavaş olduğu için oyun çalışmıyor olabilir. Bağlantı yavaş olduğunda bazı oyunların yüklenmesi birkaç dakika alabilir.
 • Bazı oyunların, oyun geliştiricisinin web sitesine bağlantısı vardır. O sitede sorun varsa, bu durum oyunun web sitemizde düzgün çalışmamasına neden olabilir. Genellikle ertesi gün oyun yine düzgün şekilde çalışır.
 • Ayrıca güvenlik duvarı ayarlarınız çok sıkı olduğundan çerezlere izin vermiyor olabilir. Oyunlarımızın çoğu bilgisayarınıza çerez göndermeyi deneyecektir. Web sitemiz için güvenlik duvarı ayarlarınızı değiştirmek istemeyebilirsiniz.

2. Sitenizdeki tüm oyunları ücretsiz oynayabilir miyim?

Oyunlarımızın neredeyse tümünü hiçbir ücret ödemeden sınırsız bir şekilde oynayabilirsiniz! Bazı lüks oyunları indirebilirsiniz. Bu oyunların genellikle ücretsiz deneme süresi vardır. Bu süre dolduğunda oynamaya devam etmek için oyunu satın almanız gerekir. Zigiz oyunlarını ücretsiz oynayabilirsiniz. Ayrıca, gerçek para kazanmak için kredi alabilirsiniz! Kredi satın almak isteğe bağlıdır. Bu oyunları istediğiniz kadar ücretsiz oynayabilirsiniz.

Sayfa Başı

3. Oyun ilk başta düzgün çalıştı ama şimdi çalışmıyor. Ne yapmalıyım?

Büyük olasılıkla Java düzgün kurulmamış. Bu sorunu aşağıda belirtilen adımları uygulayarak çözebilirsiniz:

 • Internet Explorer açın
 • "Araçlar"ı seçin
 • "İnternet Seçenekleri"ni seçin
 • "Güvenlik" sekmesine tıklayın
 • "Özel düzey" butonuna tıklayın

"Java" kelimesinin geçtiği her maddede "Etkinleştir" seçeneğini işaretleyin.

Ayrıca aşağıda belirtilen ayarları yapın:

 • Internet Explorer açın
 • "Araçlar"ı seçin
 • "İnternet Seçenekleri"ni seçin
 • "Gelişmiş" sekmesine tıklayın.

"Java (sun)"ı işaretleyip "Microsoft VM"nin işaretini kaldırın.

Sorun çözülmezse, lütfen oyunu alternatif tarayıcı Firefox'ta oynamayı deneyin (bunu indirmek için 1. sorudaki linki kullanın).

Sayfa Başı

4. Oyunmeydani.com adresini ana sayfam yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Oyunmeydani.com adresini ana sayfanız olarak ayarlamak için Başlat menüsünden " Ayarlar"ı seçin. "İnternet Seçenekleri"ni seçin. Karşınıza çıkan alana http://www.oyunmeydani.com/ yazın. "Uygula" ve "Tamam" üzerine tıklayın.

Sayfa Başı

5. Kore/Çin oyunlarının sayısıyla ilgili bir şey yapabilir misiniz?

Birçoğunuz Korece veya Çince konuşmamanıza karşın ilk hedefimiz web sitemizde yüksek kaliteli oyunlara yer vermektir. Bu oyunlar da genellikle Çin ve Kore'de geliştirilmektedir. Sitemizde daha fazla İngilizce oyun olmasını istiyoruz ancak kaliteli İngilizce oyun sayısı fazla değil. Bu nedenle, sitemizde İngilizce ve Çince/Korece oyunlar bulunmaktadır.

Sayfa Başı

6. Oyunun sesini kısabilir miyim?

Bazı oyunların sesini kısmak veya kapatmak mümkün iken, çoğunda böyle bir seçenek yok. Sesten rahatsız oluyorsanız, bilgisayarınızın sesini kısın ya da tamamen kapatın.

Sayfa Başı

7. Sizinle link/banner takası yapmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Maalesef hiçbir siteye link veya reklam vermiyoruz. Sitemizdeki tüm reklamlar ticaridir. Sitemize reklam vermek istiyorsanız lütfen oyunara [at] yahoo.com mail adresine mail atarak Reklam ekibimizle temasa geçiniz. Reklâm ekibimiz web sitemizdeki reklâmlarla ilgili tüm sorularınızı cevaplayacaktır.

Sayfa Başı

8. Oyunlarınızı joystikle oynayabilir miyim?

Oyunlarımızı sadece bilgisayarınızın klavye ve faresiyle kumanda edebileceğinizi lütfen unutmayın. Joystik veya herhangi bir oyun ekipmanı kullanmanız mümkün değildir.

Sayfa Başı

9. Sitenize üye olabilir miyim?

Oyun portalımız için üyelik gerekmemektedir. İstediğiniz oyuna tıklayarak hemen oynayabilirsiniz. Oyunların çok azı içi bilgi alanını doldurmanız istenir ancak bu isteğe bağlı bir durumdur.

Sayfa Başı

10. Bu oyunları cep telefonuma indirebilir miyim?

Portalımızdaki oyunları cep telefonunuza indiremezsiniz. Tabi ki telefonunuzun internet bağlantısı varsa, oyunlarımızı oynayabilirsiniz ancak oyunlar telefonda oynanmak için tasarlanmamıştır.

Sayfa Başı